Історія

Спеціальність «Французька мова та література» створена у структурі факультету іноземних мов Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у 2002 році. Біля витоків наймолодшої із спеціальностей факультету стояв доктор філологічних наук, професор Володимир Григорович Матвіїшин.

Нині навчально-виховний процес на спеціальності 035.055 Філологія. Романські мови і літератури (переклад включно) забезпечують 1 доктор філологічних наук, 4 кандидати філологічних наук, з яких 3 доценти та 1 професор, 2 старших викладачів та 4 асистенти. Кафедру французької філології очолює доктор філологічних наук, доцент Ольга Альбертівна Бігун.

До співпраці запрошуються науковці провідних вищих навчальних закладів України. Зокрема у 2006 – 2012 навчальних роках викладання теоретичних навчальних курсів проводив доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Михайло Михайлович Попович.

Підготовка фахівців відбувається за освітніми рівнями «бакалавр» та «магістр».

Багаторічні ділові та дружні стосунки кафедра підтримує з Французьким культурним центром в Україні (м. Київ) та Французьким центром (м. Львів). За програмою міжнародного проекту Посольства Франції в Україні «Викладачі без кордонів» на спеціальності працювали викладачі з Франції – Жаклін Леже, Шанталь Мерлен, Вільма Сантаніелло. Стажування проходила магістрант Тулузького інституту політичних наук Софія Попофф.

Особливо зміцніли зв’язки між кафедрою французької філології та відділом з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні після відвідин спеціальності Послом Франції в Україні паном Жаном Полем Везіаном (2007).

У рамках культурного обміну та налагодження творчих взаємин з університетами та науковими закладами Франції на рівні стажування викладачів та студентів, розробки спільних наукових проектів, викладачі та студенти спеціальності «Французька мова та література» щорічно здійснюють поїздки до Франції.

Французька молодь також активно контактує з представниками спеціальності 035.055 Філологія. Романські мови і літератури (переклад включно). Студентська благодійна організація одного із комерційних вузів міста Лілль (Франція), що неодноразово відвідує Прикарпаття з гуманітарною місією, першочергово залучається підтримкою наших викладачів та студентів, які є часто їх перекладачами й гідами на теренах регіону.

Кафедра французької філології має хороші традиції. Кожного навчального року відзначаються декади франкофонії, організовуються різноманітні конкурси й олімпіади серед юних знавців французької мови та літератури.

Студенти спеціальності неодноразово ставали переможцями Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, призерами конкурсних доборів Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра. UA», а саме Рущак О. (2009), Яремак І. (2009), Шкабара В. (2010), Антошків Т. (2011).

Студенти періодично проходять стажування у Франції. Студенти 4 курсу Беженар Т., Грабовецька Р., Дудлій С. та Цюцяк І. пройшли стажування (навчальну перекладацьку практику) в університеті м. Пуатьє (18-27 червня 2018 р.). У 2019 р. студентка 3 курсу Бунзяк Я. успішно пройшла стажування у Centre International Francophone Grand Est (Страсбург, Франція) та отримала сертифікат.
Кафедра французької філології тісно співпрацює з ГО “Paris-If”, що популяризує французьку мову у місті та області. У рамках співпраці з ГО “Paris-If” проведено низку зустрічей з представниками Франції, проведені лекції та практичні заняття з носіями мови.